VÝSTAVA
Kurátorka Marie Klimešová pokračuje ve svém podrobném rozkrývání díla Zbyňka Sekala (1923–1998) velkou retrospektivou, která je v Olomouci zároveň doplněná autorovou shrnující monografií. Nebyla to snadná práce, neboť výtvarník žil od roku 1970 ve vídeňském exilu a jeho dílo je tak značně roztroušené. Artefakty jsou zapůjčené od sedmadvaceti sběratelů, název výstavy pak od Vančury. „Jeho tvůrčí proces charakterizuje práce s nalezeným opotřebovaným materiálem, v němž hledal stopy paměti – odraz svých stigmat,“ uvádí Klimešová k tvorbě autora, který za války strávil tři roky v koncentračních táborech.
Zbyněk Sekal: A věci se zvolna berou před se, Muzeum umění Olomouc, 10. 9.–14. 2.
DIVADLO
Sezonu ve Veletržním paláci zahajují adaptací jediného románu Rainera Marii Rilka složeného z fiktivních deníků dánského aristokrata a básníka. Režii, adaptaci a dramaturgii Studio Hrdinů odvážně svěřilo studentům DAMU Kristýně Kosové a Adamu Svozilovi, hrají Ivan Lupták, Miloslav Mejzlík, Anděla Blažková, Sára Arnsteinová a Jan Vokrouhlecký.
Zápisky Malta Lauridse
Brigga / I. část
Studio Hrdinů, Praha, 20. 9.
KONCERT
V pořadí již čtvrtý Koncert pro šumavskou divočinu pořádá ve spolupráci s Hnutím Duha kapela Please The Trees. Tentokrát přímo na Šumavě nedaleko Boubínského pralesa. V…
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu