Mezi muži a ženami existují očividné rozdíly, jimž vděčíme kromě řady krásných a vzrušujících chvil též za zachování lidského rodu. Označuje je anglický pojem sex. Obdobné rozdíly lze vysledovat i u jiných biologických druhů, z čehož dnes vycházejí četné neodarwinistické teorie dospívající k závěrům, o nichž se v přecitlivělém klimatu politické korektnosti současných Spojených států příliš nemluví:
1) Každého muže i ženu do značné míry ovládá tzv. sobecký gen, to jest touha přenést svůj genotyp i do příštích generací.
2) Jelikož těhotenství, jakož i doba kojení a dětské závislosti na matce trvá celé roky, zatímco muž v zásadě dokáže zplodit i několik potomků za noc, tíhnou ženy mnohem více k monogamii a udržení rodiny, zatímco muži jsou takto geneticky motivováni k nevěře.
3) Zatímco ženy preferují partnery silné (v minulosti fyzicky, dnes spíše ekonomicky), muži dávají přednost ženám krásným, to jest vybaveným mírami, které svědčí o jejich schopnosti rodit a kojit novorozence (třebaže se nynější ideál již přesně nekryje s postavou Věstonické venuše). Lidští příslušníci obou pohlaví si tato fakta uvědomují, a protože se vskutku liší od zvířat, dovedou s nimi manipulovat - důkazů lze od dob renesanční módy, kdy pánové nosili v poklopcích pytlíky s pískem, až po hypermoderní typ podprsenky „push-up“ snést vskutku bezpočet.
Studium chlípných pohledů
Zhruba od počátku šedesátých let začaly radikální americké feministky operovat s…
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu