Pro většinu amerických mileniálů by to bylo poměrně standardní gesto, ale šestadvacetiletá zpěvačka Maren Morris zažila v řadách svých příznivců pěkné pozdvižení. Stačilo, že na svém Instagramu poslední den Baracka Obamy v úřadu zveřejnila fotografii tančícího prezidentského páru na plese v Bílém domě.
V tu chvíli byla zaplavena nesnášenlivými komentáři z řad popuzených pravicových fanoušků. Podobnou smršť si naposledy užilo trio Dixie Chicks za kritiku Bushe mladšího. Poučný vhled do hodnotově konzervativního prostředí současné americké country přináší profil Maren Morris, který pro deník The Guardian napsala Laura Snapes pod titulkem Country music shouldn’t always be about the guy.
„Jen proto, že hraji tento žánr, nechci, aby si moji fanoušci mysleli, že automaticky volím Trumpa,“ říká Grammy oceněná Morris a společně se Snapes diskutují nejen o politicky konzervativních hodnotách, které se v country automaticky předpokládají, ale také o tom, jak tomuto žánru dominují mužští umělci.
Když časopis Billboard nedávno provedl anketu mezi dramaturgy rozhlasových stanic, prakticky všichni si ztěžovali, že z žánru se vytrácí veškerá osobitost a vše zní zcela zaměnitelně. Tuto uniformnost ilustrovala mimo jiné skutečnost, že v danou chvíli bylo v country hitparádě šest písní zpívaných mužským interpretem a v jejich názvu figurovalo slovo „dívka“.
„Když už vás pustí v rádiu a jste holka, tak si vás zatraceně dobře zapamatují, ať už chtějí, nebo ne,“ uzavírá Morris.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].