0:00
0:00
Hlavní chod19. 2. 20234 minuty

Co na záhonu, to na talíři

Kdo chce mít na stole vlastní zeleninu, měl by s ní začít co nejdřív. Blížící se březen je měsíc semínek, prvních sazeniček, plánování záhonů i jejich zušlechťování.

Petra Pospěchová

Půda je ještě docela zmrzlá, ale zkušení zahradníci vědí, že tímhle se nemají dát ukolébat. Příští týdny rozhodnou o tom, zda budou mít v dubnu ředkvičky, v červenci rajčata a v srpnu voňavé silnostěnné papriky.

Přelom zimy a jara je začátkem sezony pro ty, co obdělávají mnoho metrů čtverečních, i pro ty, kdo budou oprašovat truhlíky a květináče a umísťovat je na balkoně nebo za oknem.

Deník pro zeleninu

↓ INZERCE

Ať se člověk chystá pěstovat vlastní jídlo ve velkém či v malém, na začátku je potřeba vymyslet jakýs takýs „fahrplan“. Bez zodpovězení otázek kdy – co – kam se špatně provozuje i ta nejmenší balkonová zahrádka. Bazalka uškvařená na příliš silném slunci, levandule skomírající ve vlhkém stínu, neduživá rajčata v tuhé jílovité půdě nebo papriky, které nestihnou dozrát, protože se se sadbou začalo moc pozdě? To nechce nikdo. A proto to plánování.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc