Minulý týden se na ulicích měst po celém světě začaly odehrávat poněkud bizarní scénky. Skupiny domorodců i turistů trochu zmateně chodí sem a tam a občas kolem sebe bez zjevného důvodu mávají telefonem. Žádná nemoc naštěstí není na obzoru. Máme tu čest s hráči Pokémon Go, nejúspěšnější mobilní hrou historie, která se v průběhu jediného týdne stala celosvětovým hitem s desítkami milionů hráčů. Podobných úspěchů zná herní průmysl několik, ale tenhle se přece jen v něčem liší. Pokémon Go je první masově oblíbená videohra, která hráče nutí opustit bezpečí vlastní pohovky.
Rychlý hit
Princip připomíná oblíbený geocaching. Když hráči Pokémon Go spustí, uvidí svou postavičku na mapě svého skutečného okolí – hra sleduje jejich pozici pomocí GPS zaměřovače v telefonu. S tím, jak se pohybují, se hýbe i jejich postava na dispeji mobilu a v jejím okolí se ukazují pokémoni, tedy příšerky z her a seriálu oblíbeného na konci devadesátých let. Celkem je jich ve hře 151 druhů – od malé krysy Rattata přes ohnivého ptáka Moltres až po známého maskota jménem Pikachu – a na mapě se objevují zčásti náhodně, zčásti podle denní doby, počasí nebo prostředí, v městském parku se pohybují jiní pokémoni než v lese či mezi paneláky.
Úkol hráče je jednoduchý: všechny je chytit. Aby se mu to povedlo, musí konkrétního pokémona vybrat a přejít tak do chytacího režimu. V něm se příšerka zobrazí na reálném…
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu