Letní farmy pro malé umělce
Jak to vypadá na táborech pro kreativní teenagery
„Děkujeme, že jste přišli, tahle písnička se jmenovala I Wanna a my jsme Black’n’White,“ rozloučila se kapela a vzápětí se pod pódiem kolem ní srotil hlouček fanoušků žadonících o podpis.
Jinak běžná scéna má v případě tohoto koncertu přece jen několik zvláštních rysů: kapela čtyř holek v černém vznikla sotva před týdnem, žádná z nich předtím nehrála na žádný hudební nástroj a navzájem se neznaly. Daly se dohromady až na letním dívčím táboře DG Rock Camp, který uspořádalo táborské centrum alternativní kultury Cesta. Během pěti dnů tu vznikly hned dvě kapely: Rockat a zmíněná Black’n’White.
Dívky se naučily za ten čas opravdu hodně: dokázaly suverénně odehrát dvě vlastní – od podstaty punkové – skladby na pódiu vyhlášeného hudebního baru MP7 a kapelám vdechly život také sebevědomou mimohudební prezentací. Navrhly vlastní loga, natiskly je na trička i placky a reportéra Respektu, který je žádal o rozhovor, ohromily otázkou: „Ukážete nám novinářský průkaz?“
Mladé holky potřebují podporu
Pro českou střední generaci je představa letního tábora už asi navždy spojena s polovojenským drilem a soutěžemi ve fyzické zdatnosti. Po roce 1989 se sice roztrhl pytel s tábory všeho druhu, umění a tvořivost však v nabídce nadále chyběly. A tak první polistopadová generace s aktivním přístupem ke…
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu