V rámci záplavy všemožných pitomostí, rádobyvtipností, a pokusů o parodie, kterými nás zahrnují politické strany před volbami, mne obzvláště zaujal billboard strany SPO - zemanovci „Nechceme další CzechTek“.
„Jak tomu mám rozumět?“ říkal jsem si. Chtějí nám snad Zemanovi pohunci vzkázat, že by tančící mládeži dali ještě větší nakládačku než Paroubek s Bublanem, aby už žádný CzechTek nikdy nebyl? Jaktože si ale Zeman nevšiml, že se už CzechTek asi pět let nekoná?
Pak jsem se podíval na internet a zjistil jsem, že Vladimír Hönig, Šloufova svůdná mladá tvář, to vysvětluje - takto.
Takže zemanovci a šloufovci se teď prezentují jako liberálové, kteří brání právo mladých lidí „poslouchat hudbu jakou chtějí“. Už vidím Miloše Zemana jak si podupává v rytmu techna nebo se válí zhulený v trávě. Hezká představa.
Nicméně – připadá mi to asi stejně důvěryhodné jako když Pavel Němec utrácel poslední peníze z pokladny Unie svobody a žádal legalizaci marihuany.
Ale stejně je CzechTeku docela škoda. Minimálně se občas dělo něco autentického. Snad Miloš Zeman bývalé pořadatele přemluví.
…
Za vrchol všeho - a to myslím doslova – považuji článekMiroslava Macka pro Lidové noviny.
V textu „Tucet těžkých úkolů Petra Nečase“ se například píše „Úkol nejtěžší: zbavit se na všech úrovních co největšího počtu členů, kteří jsou v očích voličů symbolem korupčního propojení politiky s podnikáním.“
To opravdu žijeme v zemi, kde může kdokoli tvrdit cokoli? Miroslav Macek osobně je z definice ztělesněním korupčního propojení politiky s podnikáním. On je přímo ten, který tohle v této zemi zavedl.
Když byl místopředsedou ODS, inkasoval poradenské poplatky za privatizaci bank, i když byl technicky v opozici. A případ privatizace Knižního velkoobchodu je snad také každému známý.
Byly doby, kdy se mezi novináři diskutovalo o tom, jestli tenhle Macek může ve slušných novinách tisknout recepty a články o jídle či víně. Dneska může už i moralizovat. To je symbol doby.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].