Jsi blázen do Connie? My ano!
Za ženou v černém saku se vlní tmavé moře, vítr jí cuchá vlasy a hraje si se zeleným šálem. Ona si toho nevšímá, rázným gestem ukazuje za sebe na dlouhou řadu točících se vrtulí větrných elektráren a do kamery říká: „Musíme mít více takových a také biomasu, solární energii a podobně.

Za ženou v černém saku se vlní tmavé moře, vítr jí cuchá vlasy a hraje si se zeleným šálem. Ona si toho nevšímá, rázným gestem ukazuje za sebe na dlouhou řadu točících se vrtulí větrných elektráren a do kamery říká: „Musíme mít více takových a také biomasu, solární energii a podobně. Jen ty nám pomohou s řešením klimatických problémů, aby zeměkoule stihla reagovat a my ji mohli v pořádku předat těm, kdo přijdou po nás.“


Ale není to jen tento předvolební šot, co před měsícem opět zajistilo Connie Hedegaardové (47) poslanecké křeslo za Konzervativní stranu a post „superministryně“ pro klima a energii ve vládě Anderse F. Rasmussena. Hedegaardová je energická žena s profesionálním projevem, která je v dánských médiích už léta prakticky téměř denně. Dánský lid si Connie oblíbil. Nejprve jako inteligentní a seriózní novinářku, nyní jako chytrou pracovitou ministryni, která má plán pro celý svět, jímž může zapsat Dánsko do dějin. Novináři jí zobou z ruky, takže v televizi často není poznat, kdo je moderátor a kdo host.
Média hovoří o takzvaném Connie-efektu, který konzervativcům vrací voličstvo, a ekologie se díky ní stala v Dánsku ze dne na den hlavním tématem. Když nastupovala do úřadu, členové Konzervativní mládeže nesli transparenty s nápisem „Vítej domů, Connie!“, prodávali trička s jejím portrétem à la…
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu
Mohlo by vás zajímat
Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií
Tisíce lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize. Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Podle vládní koalice zrušení poplatků uleví lidem i firmám. Částka by se měla vrátit na úroveň let 2008 až 2024.










